skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Ракомет: Прва победа за Металург во Лигата на шампионите

Ракомет: Прва победа за Металург во Лигата на шампионите
  • 04.11.2018

Против тимот на Чеховски медведи, Металург ја оствари првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите во ракомет, со резултат 25-24. Сините уште на полувреме покажаа дека можат да одиграат квалитетно, со тоа што водеа 16-10.

Никола Даниловски, кој вообичаено е втор голман на тимот од Автокоманда, имшае 10 интервенции во првото полувреме, а со негова помош и со цврстата одбрана Металург се одлепи прво на 13-9, а потоа со серија од 3-0 и до максимални +6 на паузата.

Русите најавија тешка борба и се вратија во второто полувреме, но само за да држат негатива од три до четири гола, која на крај се намали на минус еден.

Даниловски застана на 13 одбрани, Димитриоски беше најефикасен со пет гола, по четири постигнаа Шпенде, Токиќ и Серафимов. Добар беше и гостинскиот голман Павелнко со 13 одбрани, додека Маслеников имаше седум гола од седум обиди.

Следниот натпревар Металург повторно игра дома против Спортинг.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top