skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Работнички преку МЗТ по две продолженија до ново куп-финале

Работнички преку МЗТ по две продолженија до ново куп-финале
  • 13.04.2019

Кошаркарите на Работнички ќе имаат можност по десетти пат на клубот од „Градски парк“ да му го донесат трофејот од националниот куп. Тие вечерва по две продолженија го совладаа вечниот ривал МЗТ Скопје Аеродром со 93:89.

Работнички во најголем дел од натпреварот имаше водство, највисокото изразено со 17 поени разлика (37:20).

Во второто продолжение, Марко Симоновски промаши тројка и со тоа да го одведе натпреварот во трети дополнителни пет минути.

Противник на Работнички во финалето од завршниот турнир што се одржува во Гевгелија ќе биде тимот на Блокотехна.

Почеток е закажан за утре во 17:25 часот.

Претходно од 14:30 во женското финале ќе играат Вардар и Бадел.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top