skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

ПСЖ преговара за Донарума и подготвува 50 милиони евра

ПСЖ преговара за Донарума и подготвува 50 милиони евра
  • 27.06.2019

Младиот и перспективен голман на Милан и на Италијанската репрезентација, Џанлуиџи Донарума е мета на тимот на ПСЖ. Парижаните се подготвени за еден од најперспективните млади голмани на светот да платат 50 милиони евра, а оставаат простор и за преговори и за надоградба на договорот.

Па така, во игра е и можноста во самиот трансфер да биде вклучен и Алфонс Ареола, што доколку се случи, сумата која ПСЖ би ја платил ќе се намали на 30 милиони.

Донарума дебитираше за Милан на негови 16 години и веќе е искусен голман иако во моментов има само 20 години. Има забележано досега 146 мечеви во дресот на „росонерите“, а неговиот агент Мино Раиола сигурно има сериозни планови за во иднина.

 

 

Back To Top