skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

ПСЖ без Кавани, Нејмар, Верати и без Муние против Манчестер Јунајтед

ПСЖ без Кавани, Нејмар, Верати и без Муние против Манчестер Јунајтед
  • 11.02.2019

Францускиот фудбалски првак се соочува со сериозни проблеми пред утрешниот натпревар против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите на УЕФА.

Откако стана јасно дека Томас Тухел ќе мора да се снаоѓа без услугите на Нејмар и на Верати пристигна потврда дека за пресметката со „Црвените Ѓаволи“ надвор од конкуренција ќе биде и напаѓачот Кавани.

Уругваецот се повреди на вчерашната пресметка со Бордо а според Тухел пред неговиот тим се наоѓа најголемиот предизвик во оваа сезона.

Дополнителна главоболка за предводникот на ПСЖ предизвикува и повредата на десниот бек Муние.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top