skip to Main Content

Почнува Лигата на шампионите, возбудлива како никогаш досега

Почнува Лигата на шампионите, возбудлива како никогаш досега
  • 18.09.2018

Вечерва почнува новата сезона од најелитното клупско натпреварување на УЕФА, Лигата на шампионите.

32 екипи поделени во осум групи ќе се борат за престижниот трофеј, чиј бранител веќе трета сезона по ред е Реал Мадрид.

Оваа година сведочиме и за неколку промени од страна на УЕФА, а сигурно една од најзабележителните е терминот за натпреварите. Деновите остануваат исти, вториник и среда, но сега наместо од 20.45 часот, ќе се играат натпревари од 18.55 часот и 21.00 часот.

Оваа сезона ќе биде една од највозбудливите бидејќи ждрепката посака големи великани да играат меѓусебе уште во групната фаза.

 

ДВОЈКИ ЗА 1. КОЛО:

Вторник (18.9.2018)

Група А

Монако – А.Мадрид 21.00ч

К.Бриж – Б.Дортмунд 21.00ч

Група Б

Интер – Тотенхем 18.55.ч

Барселона – ПСВ 18.55ч

Група Ц

Ливерпул – ПСЖ 21.00ч

Ц.Ѕвезда – Наполи 21.00ч

Група Д

Шалке – Порто 21.00ч

Лок.Москва – Галатасарај 21.00ч

Среда (19.09.2018)

Група Е

Бенфика – Баерн М. 21.00ч

Ајакс – АЕК 18.55ч

Група Ф

Манчестер С. – Лион 21.00ч

Шахтар – Хоенхајм 21.00ч

Група Г

Плзен – ЦСКА 21.00ч

Реал М. – Рома 21.00ч

Група Х

Јанг Б. – Манчестер Ј. 21.00ч

Валенсија – Јувентус 21.00ч

Back To Top