skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Потребна е поддршка за Македонија: Неделниот меч против Романија по симболична цена

Потребна е поддршка за Македонија: Неделниот меч против Романија по симболична цена
  • 14.09.2018

По триумфот во Приштина на првиот дуел против Косово во вториот циклус од претквалификациите за Евробаскет 2021, Македонија веќе в недела на домашен терен ќе ги измери силите и со Романија.

Во пресрет на овој дуел, македонската кошаркарската федерација (МКФ) ги пушти влезниците во продажба по симблолична цена од 100 денари, сѐ со цел поголема поддршка за избраниците на Јорданчо Давитков во обидот да обезбедат прогрес во главните квалификации.

Влезниците можат да се набават во продажните места на МК Тикетс како и онлајн на нивната веб страна. Влезници ќе има и на билетарата на СЦ „Борис Трајковски“ во недела од 14 часот, а истиот ден во Вип Арената од 18.15 часот се игра натпреварот против Романија.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top