skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Пол Сколс застанува на чело на Олдам

Пол Сколс застанува на чело на Олдам
  • 09.02.2019

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, наскоро може да влезе во тренерските води.

Според медиумите на Островот, Сколс, најверојатно ќе ја прифати понудата на тимот на Олдам и ќе стане нивнен менаџер.

Имаше дилема околу тоа дали може да има конфликт на интереси во неговиот случај, бидејќи има акции во тимот на Салфорд Сити, кој скоро сигурно ќе влезе во лигата, каде се натпреварува и Олдам.

Сепак, на состанокот на шефот на Лигата, Сколс добил зелено светло да започне со раководната работа.

Тој треба да го следи денешниот натпревар со Кроули Таун во „Баундари парк“.

Инаку, Сколс склучил договор за година и пол, но тој мораше да чека додека лидерите на Лигата не донесоа одлука дека нема конфликт на интереси, па сега тој може да почне да работи.

Се очекува поранешниот англиски репрезентативец да дебитира во новата улога уште во вторник, 12 февруари, во натпреварот со Јеовил.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top