skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Познати противниците на Македонија во квалификациите за ЕП 2020

Познати противниците на Македонија во квалификациите за ЕП 2020
  • 13.04.2018

Познати се противниците на Македонската ракометна репрезентација за квалификациите на Европското првенство 2020 година.

„Црвено-жолтите“ се во групата 3 каде ќе играат со Исланд, Турција и Грција.

Квалификациите започнуваат во октомври 2018 година.

Првото и второто место во групата носат директен пласман на Европското првенство.

Репрезентациите на Норвешка, Шведска и Австрија ќе бидат домаќини на ова првенство каде  ќе учествуваат 24 земји, а директен пласман обезбедија европскиот првак Шпанија и земјите домаќини.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top