skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Погба ја прекина серијата од десет натпревари без погодок и му донесе победа на Јунајтед

Погба ја прекина серијата од десет натпревари без погодок и му донесе победа на Јунајтед
  • 14.04.2019

Францускиот репрезентативец Пол Погба беше двоен стрелец за Манчестер јунајтед вечерва во победата над Вест Хем со 2:1. За фудбалерот од средниот ред на тимот од „Олд Трафорд“ ова беа први погодоци по пауза од десет натпревари или вкупно 964 минути.

Погба се запиша во листата во 19.минута и 80.минута, два гола ги даде од пенал. За гостите од Лондон погоди Андерсон во 49.минута.

Резултати на другите саботни натпревари од 34.коло во Премиер лигата:

Тотенхем – Хедерсфилд 4:0
Брајтон – Бурнмут 0:5
Барнли – Кардиф 2:0
Фулам – Евертон 2:0
Саутемптон – Вулвс 3:1.

Табела: Ливерпул 82 бода (33 натпревари), Манчестер сити 80 (32), Тотенхем 67 (33), Челзи 66 (33), Манчестер јунајтед 64 (33), Арсенал 63 (32), Лестер 47 (34),…

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top