skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Официјално: Арон Ремзи стана вториот најплатен фудбалер во Јувентус и Серија А

Официјално: Арон Ремзи стана вториот најплатен фудбалер во Јувентус и Серија А
  • 11.02.2019

Арон Ремзи го напушта Премиерлигашот Арсенал, а својата фудбалска кариера од наредната сезона ќе ја продолжи во редовите на италијанскиот шампион Јувентус.

„Старата дама“ денеска на социјалните мрежи го потврди новото засилување, кое ќе стане најплатениот британски играч во историјата, а втор по вредност во Јувентус и Серија А. Фудбалерот од Велс потпишал договор на четири ипол години, со неделна плата од 400.000 фунти.

„Јувентус може да соопшти дека Арон Ремзи и официјално ќе биде фудбалер на Јувентус од 1 јули 2019 година. Велшанецот ќе дојде од Арсенал на лето, тој стави потпис на четири годишен договор со италијанскиот шампион, според кој тука ќе биде до 2023 година“, стои во соопштението на Јувентус.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top