skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Обдукцијата ја откри причината за смртта на Емилијано Сала

Обдукцијата ја откри причината за смртта на Емилијано Сала
  • 11.02.2019

Фудбалскиот свет сè уште тагува за фудбалерот Емилијано Сала, кој несреќно го загуби животот во авионска несреќа на пат од Нант кон Кардиф.

Денеска форензичарите ја открија и причината за неговата смрт. Сала почина поради тешки повреди на главата и градите. Патолошкиот наод покажа дека најтешки биле повредите на главата и на трупот.

Англиските власти информираат дека истрагата нема да заврши, и дека наскоро ќе ги обелоденат и причините за падот на авионот.

Пилотот Дејвид Иботсон сè уште не е пронајден.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top