skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Радев: Ја поддржуваме Северна Македонија, но не безусловно
Лидерската средба неизвесна
Апостолакис за МИА: И двете страни да ги извлечат позитивните работи од Договорот од Преспа
Скопје и Сеул воспоставија дипломатски односи
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Обдукцијата ја откри причината за смртта на Емилијано Сала

Обдукцијата ја откри причината за смртта на Емилијано Сала
  • 11.02.2019

Фудбалскиот свет сè уште тагува за фудбалерот Емилијано Сала, кој несреќно го загуби животот во авионска несреќа на пат од Нант кон Кардиф.

Денеска форензичарите ја открија и причината за неговата смрт. Сала почина поради тешки повреди на главата и градите. Патолошкиот наод покажа дека најтешки биле повредите на главата и на трупот.

Англиските власти информираат дека истрагата нема да заврши, и дека наскоро ќе ги обелоденат и причините за падот на авионот.

Пилотот Дејвид Иботсон сè уште не е пронајден.

Back To Top