skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Новицки: Ќе бидам тука и следната сезона

Новицки: Ќе бидам тука и следната сезона
  • 28.03.2018

Кошаркарот на Далас Маверикс, Дирк Новицки, истакна дека се чувствува одлично и дека за овој клуб планира да ја одигра и 21 – та сезона.

Германецот има договор за уште една сезона, иако во јуни ќе наполни 40 години.
-Како стојат нештата планирам да играм, токму затоа потпишав и двогодишен договор. Се чувствувам одлично, а оваа сезона пропуштив само еден натпревар, потенцира Новицки.

Сезонава легендарниот германски кошаркар играше на 72 натпревари, а во просек на теренот помина по 26,4 минути. Тој оствари во просек по 12,3 поени, 5,7 скокови и 1,6 асистенции по натпревар.

Back To Top