skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Нова супер трансфер-зделка на Динамо Загреб – Бенковиќ потпиша за Лестер

Нова супер трансфер-зделка на Динамо Загреб – Бенковиќ потпиша за Лестер
  • 09.08.2018

Хрватската трансфер-машинерија, Динамо Загреб договори трансфер со Лестер Сити за Филип Бенковиќ.

Хрватскиот гигант за дефанзивецот инкасира 13,5 милиони фунти, со опција дополнителна заработка од два милиони евра во бонуси. Сепак, тоа е зависи од успесите на Лестер во Премиерлигата и евентуалните настапи во европските купови.

Покрај овој трансфер,  Динамо Загреб летово го продаде Борна Соса во Штутгарт, Анте Чориќ во Рома и Судан во Нотингем Форест, па нивната заработката само од трансфери изнесува 26,55 милиони фунти.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top