skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Нејмар може да се врати на теренот порано од очекуваното

Нејмар може да се врати на теренот порано од очекуваното
  • 30.03.2018

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар планира да се врати на теренот до крајот на април.

Дваесет и шестгодишниот Бразилец има повреда на ногата и продолжува со своето закрепнување.

Нејмар се повреди за време на натпреварот од францускиот Шампионат меѓу „принцовите“ и Олимпик Марсеј на 25 февруари, на кој парискиот клуб победи со 3:0.

Во оваа сезона, бразилскиот репрезентативец има 30 натпревари и 29 гола во дресот на лидерот во Лига 1.

Парижаните испаднаа од Лигата на шампионите, но водат со 17 поени на табелата во францускиот Шампионат.

Back To Top