skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Неверојатен пресврт на Голден Стејт, Филаделфија го декласираше ЛА Лејкерс (ВИДЕО)

Неверојатен пресврт на Голден Стејт, Филаделфија го декласираше ЛА Лејкерс (ВИДЕО)
  • 11.02.2019

Голден Стејт успеа да анулира негатива од 19 поени и да слави на домашен паркет против Мајами со 120:118. Гостите во воведната чевртина одиграа феноменално во одбрана но не успеаа да го задржат ритам во продолжението од натпреварот.

Вориорс на полувреме заминаа со негатива од пет поени но пред крајот на третиот период  предводени од Дурант и од Казинс израмнија а потоа и поведоа со плус осум. Дурант мечот го заврши со 39 поени за Мајами најефикасен беше Ричардсон со 37.

Филаделфија го приреди најголемото изненадување отао го декласираше ЛА Лејкерс со 143:120. Ембид со 37 поени беше најзаслужен за триумфот на севентисиксерс.

На останатите натпревари одиграни вчеравер во НБА лигата: Далас го победи Портланд со 102:101, Орландо го доби дуелот со Атланта со 108:124 а Сакраменто беше поуспешен од Феникс со 117:104.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top