skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

На „Олд Трафорд“ и на „Олимпико“, вечерва ќе започне осминафиналниот расплет во ЛШ

На „Олд Трафорд“ и на „Олимпико“, вечерва ќе започне осминафиналниот расплет во ЛШ
  • 12.02.2019

Првото соочување на најтрофејниот од Англија и првакот на Франција треба да разјасни многу дилеми. Оле Гунар Солскјер може да смета на сите стандарни првотимци, поради повреда недостигаат Дармијан, Рохо и Валенсија, играчи кои немаат големо влијание по формата во која играат ѓаволите.

Ситуацијата во ПСЖ е сосема поразлична од таа во Јунајтед. Томас Тухел за денешниот натпревар остана без ослугите на Кавани, од предходно беше повреден Нејмар а нема да настапи и Муние.

На вториот осминафинален натпревар закажан за вечерва, на Олимпико во Рим, Рома ќе го пречека Порто. Калчолигашот по дебаклот од Фиорентина се рехабилитираше со реми против Милан и победа над Киево но Ди Франческо е свесен дека сега доаѓа вистинскиот испит.

Португалците не се во посакуваниот ритам. Лидерот во шампионатот на Португалија има две победи и три нерешени на последните пет натпревари. Консеисао потврди дека Абукар и Марега дефинитивно не се во комбинација за настап а неизвесен е Переира.

Рома и Порто последен пат се соочија во квалификациите за Лигата на шампионите во 2016 година. Во Португалија мечот завшри 1:1 а во Италија, Порто победи со 3:0.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top