skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

МТКФ ги награди најдобрите за 2018, меѓу нив и новинар на 1ТВ

МТКФ ги награди најдобрите за 2018, меѓу нив и новинар на 1ТВ
  • 26.12.2018

Македонската традиционална карате федерација (МТКФ) денеска ги додели наградите за најдобрите каратисти, спортски работници и подржувачи на овој спорт во 2018 година.

Признанието за најдобар каратист во машка конкуренција му припадна на Дејан Недев, додека кај дамите оваа награда заврши во рацете на Јадранка Недева.

Тренер на годината е Атанас Василев, а најистакнати судии се Матеј Ангеловски и Антонио Зврцинов.

Награди за животно дело добија Венцислав Недев и Ѓорѓи Кузмановски, а за најдобар ветеран е избран Ристо Сакалиев.

Покрај наградите за јуниори, младинци и кадети, МТКФ додели признанија за придонес и развој на овој спортот во Македонија. За најголеми промотори изминатава година беа наградени директорот на АМС, Дарко Каевски, градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, сопственикот на Хотел Парк, Алтин Малиќи и новинарот на 1ТВСлаѓан Ивковиќ.

Back To Top