skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

МТКФ ги награди најдобрите за 2018, меѓу нив и новинар на 1ТВ

МТКФ ги награди најдобрите за 2018, меѓу нив и новинар на 1ТВ
  • 26.12.2018

Македонската традиционална карате федерација (МТКФ) денеска ги додели наградите за најдобрите каратисти, спортски работници и подржувачи на овој спорт во 2018 година.

Признанието за најдобар каратист во машка конкуренција му припадна на Дејан Недев, додека кај дамите оваа награда заврши во рацете на Јадранка Недева.

Тренер на годината е Атанас Василев, а најистакнати судии се Матеј Ангеловски и Антонио Зврцинов.

Награди за животно дело добија Венцислав Недев и Ѓорѓи Кузмановски, а за најдобар ветеран е избран Ристо Сакалиев.

Покрај наградите за јуниори, младинци и кадети, МТКФ додели признанија за придонес и развој на овој спортот во Македонија. За најголеми промотори изминатава година беа наградени директорот на АМС, Дарко Каевски, градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, сопственикот на Хотел Парк, Алтин Малиќи и новинарот на 1ТВСлаѓан Ивковиќ.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top