skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

Миа навива за тато и Академија Пандев

Миа навива за тато и Академија Пандев
  • 22.05.2019

Во пресрет на вечерашниот финален куп натпревар помеѓу екипите на Академија Пандев и Македонија ЃП и на двата тима им е потребна секаква вид на помош за да стигнат до трофејот.

Струмичкиот карван на навивачи тргнува час поскоро денеска, а во него ќе биде и најмалиот нивен член двегодичната Мартина, ќерка на Стојанче Велинов напаѓачот на Академија Пандев.

Миа заедно со својата мајка Мартина е дел од секој натпревар на Академија Пандев што се вели таа расте на стадион.

Ги знае сите фудбалери на Академија Пандев, а секако омилен и е нејзиниот татко. Често знае на глас да викне ГОООЛ, што наидува на одобрување на публиката во Струмица. „Секако дека ми е многу драго што моето семејство, сопругата Мартина и ќерката Миа ќе бидат дел од вечерниот меч.

Ова за нас е голем настан и тоа го чувствува и малата Миа која ми е најголема подршка. Доколку постигнат гол, а се ќе направам тоа да биде така, истиот ќе го посветам на неа и на мојата сопруга„ – истакнува Велинов.

Back To Top