skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Миа навива за тато и Академија Пандев

Миа навива за тато и Академија Пандев
  • 22.05.2019

Во пресрет на вечерашниот финален куп натпревар помеѓу екипите на Академија Пандев и Македонија ЃП и на двата тима им е потребна секаква вид на помош за да стигнат до трофејот.

Струмичкиот карван на навивачи тргнува час поскоро денеска, а во него ќе биде и најмалиот нивен член двегодичната Мартина, ќерка на Стојанче Велинов напаѓачот на Академија Пандев.

Миа заедно со својата мајка Мартина е дел од секој натпревар на Академија Пандев што се вели таа расте на стадион.

Ги знае сите фудбалери на Академија Пандев, а секако омилен и е нејзиниот татко. Често знае на глас да викне ГОООЛ, што наидува на одобрување на публиката во Струмица. „Секако дека ми е многу драго што моето семејство, сопругата Мартина и ќерката Миа ќе бидат дел од вечерниот меч.

Ова за нас е голем настан и тоа го чувствува и малата Миа која ми е најголема подршка. Доколку постигнат гол, а се ќе направам тоа да биде така, истиот ќе го посветам на неа и на мојата сопруга„ – истакнува Велинов.

Back To Top