skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

МЗТ Скопје поведе со 2:0 против Работнички во големото финале

МЗТ Скопје поведе со 2:0 против Работнички во големото финале
  • 11.06.2019

Одличната игра во последната четвртина на МЗТ Скопје му ја донесе важната победа на гостувањето кај Работнички од 69:60 во финалната серија од Супер лигата.

Без повредените Караџовски и Мираковски, домаќинот немаше сили за до крај да го издржи темпото од денешното соочување со градскиот ривал.

Дамјан Стојановски со 16 поени и 10 скокови беше најдобриот поединец во редовите на победникот, за Работнички се издвои Костов со 19 поени.

Третиот натпревар од финалето ќе се игра во Јане Сандански во четврток, ако победи МЗТ Скопје ќе ја освои титулата.

Back To Top