skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Манчестер Јунајтед во Елмас гледа големо засилување во летниот преоден рок

Манчестер Јунајтед во Елмас гледа големо засилување во летниот преоден рок
  • 14.05.2019

Заминувањето на Херара и најавата дека Погба е пред трансфер во Реал Мадрид дополнително го забрзало процесот на барање нови играчи од средниот ред во екипата на Манчестер Јунајтед.

Според последните информации од Англија, Елиф Елмас е најновата трансфер цел на Солскјер кој дозволил и официјално да започнат преговорите со Фенербахче за евентуален трансфер на нашиот репрезентативец.

Јунајтед е само еден од низата големи клубови од Европа кои влегоа во трката за Елмас кој оваа лето може да бира каде да ја продолжи кариерата.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top