skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Македонија со 14 натпреварувачи на 33. ЕТКФ европски шампионат во традиционално карате

Македонија со 14 натпреварувачи на 33. ЕТКФ европски шампионат во традиционално карате
  • 14.09.2018

Македонската репрезентација во традиционално карате од 14-16 септември ќе настапи на 33. ЕТКФ европски шампионат во традиционално карате за сениори, младинци, јуниори и кадети во Белград, Србија.

Македонските каратисти ќе бидат предводени од нашиот најдобар каратист Дејан Недев, кој е во исто време тренер и натпреварувач. Покрај Недев, боите на Македонија ќе ги бранат уште и Јадранка Недева, Емилија Јанчевска, Бојан Богдановиќ, Спасе Стојанов во сениори, Берта Милевска и Петар Костов во младинци, Мила Саздова и Јана Милевска во јуниори и Димитар Витанов, Ведран Андоновски, Максимилијан Глигоров и Димитри Влахо во кадети.

Натпреварите ќе се одржат во дисциплините: кати, кумите поединечно и екипно, фукуго, кого-кумите и енбу.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top