skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Македонија со офанзивна формација ќе истрча против Летонија

Македонија со офанзивна формација ќе истрча против Летонија
  • 21.03.2019

Игор Ангеловски посакува убедлива победа на Македонија вечерва против Летонија во 1 коло од квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Селекторот на нашата репрезентација за дуелот со летонците ќе постави формација од 4-2-3-1 во која изненадување најверојатно ќе биде Дарко Велковски кој заедно со Муслиу ќе бидат пред голманот Димитриевски. Десен бек треба да е Стефан Ристовски а лев Алијоски.

Во средниот ред најавени се Елмас и Барди. Пред нив ќе биде поставен катепитенот Пандев, Лево Хасани десно Трајковски а најистурен Нестровоски.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top