skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Лука Дончиќ стави потпис на договорот со Далас Маверикс

Лука Дончиќ стави потпис на договорот со Далас Маверикс
  • 11.07.2018

Младиот кошаркар од Словенија Лука Дончиќ во вторникот и официјално стави потпис на договорот со Далас Маверикс, својот прв клуб во НБА лигата.

Словенечкот крилен кошаркар, некогашниот играч на Реал од Мадрид е избран како трет пик на овогодинешниот драфт од Далас Маверикс, а оваа недела е завршена и сета документација околу неговото официјално потпишување со клубот од Тексас.

„Беше време. Многу сум возбуден. Знам дека можам да играм и да придонесам за екипата“ Изјави младиот Словенец по потпишување на договорот.

Back To Top