skip to Main Content

Лига на шампиони: Скромна ноќ во Ливерпул и во Лион

Лига на шампиони: Скромна ноќ во Ливерпул и во Лион
  • 19.02.2019

Баерн Минхен издржа пред притисокот од Ливерпул додека Лион се спаси од налетите на Барселона. Двете денешни осминафиналните пресметки во Лигата на шампионите завршија без голови 0:0.

На натпреварот во Англија, тимот на Клоп се обиде но не успеа да се избори барем за минимална предност пред реваншот во Германија. Мане и Салах не успеаа да најдат начин да го совлаат Ноер.

Во Франција, Лион во првото полвуреме имаше неверојатна шанса но Тер Штеген фантастично интервенираше. Се останато беше во знакот на Барселона. Реваншите во Минхен и во Барселона ќе се играат 13 март.

Back To Top