skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Лига на шампиони: Скромна ноќ во Ливерпул и во Лион

Лига на шампиони: Скромна ноќ во Ливерпул и во Лион
  • 19.02.2019

Баерн Минхен издржа пред притисокот од Ливерпул додека Лион се спаси од налетите на Барселона. Двете денешни осминафиналните пресметки во Лигата на шампионите завршија без голови 0:0.

На натпреварот во Англија, тимот на Клоп се обиде но не успеа да се избори барем за минимална предност пред реваншот во Германија. Мане и Салах не успеаа да најдат начин да го совлаат Ноер.

Во Франција, Лион во првото полвуреме имаше неверојатна шанса но Тер Штеген фантастично интервенираше. Се останато беше во знакот на Барселона. Реваншите во Минхен и во Барселона ќе се играат 13 март.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top