skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ливерпул со чудо против Барселона до финале во ЛШ !

Ливерпул со чудо против Барселона до финале во ЛШ !
  • 07.05.2019

Фудбалерите на Јирген Клоп ја победија Барселона на Енфил со 4:0 и со оваа ја анулираа негативата од три гола од дуелот на Ноу Камп. Со ова Ливерпул се пласираше во финалето од Лигата на шампионите на УЕФА.

Орижи и Вајналдум со по два гола беа главните херои на црвените пред своите навивачи во дуелот со фаворизираната Барселона.

Ливерпул втора година по ред ќе игра во големото финале, лани во битката за титулата загуби од Реал Мадрид.

Утре во вториот полуфинален реванш, Ајакс брани 1:0 против Тотенхем на домашен терен.

Back To Top