skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ливерпул е опција за играчот на „Старата дама“ Дибала

Ливерпул е опција за играчот на „Старата дама“ Дибала
  • 06.07.2018

Ливерпул може да го привлече аргентинскиот напаѓач на Јувентус, Пауло Дибала, пренесе „Тутомеркато“. Таквата можност се разгледува во случај на привлекување на португалската ѕвезда Кристијано Роналдо во редовите на „Старата дама“.

Роналдо се очекува да биде објавен како нов додаток на Јувентус утре. Но, претходно од Реал Мадрид го повикаа тој јавно и недвосмислено да ја објави неговата желба да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Така, претседателот Флорентино Перез сака да ги избегне обвинувањата од навивачите дека му дозволил на Роналдо да замине.

Во случај трансферот да се случи, тогаш Дибала ќе го изгуби местото за сметка на Роналдо. Јувентус е подготвен да се раздели и со Дибала и со неговиот сонародник, Гонзало Игуаин.

Back To Top