skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Османи оптимист дека многу бргу ќе се најде решение за законот за ЈО
Заев: Секој предлог за законот за јавно обвинителство е вреден за внимание
ВМРО-ДПМНЕ достави предлог за законот за ЈО

Ле Паризиен: Шумахер тајно пренесен во болница во Париз

Ле Паризиен: Шумахер тајно пренесен во болница во Париз
  • 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

За време на транспортот, Шумахер бил внимателно скриен од јавноста. Тој бил придружуван од околу 10 лекари.

На 29 декември 2013 година, Шумахер се здоби со тешка повреда на главата додека скијаше. Повеќе од пет месеци се наоѓаше во кома. По повредата, тој никогаш не се појави во јавноста.

Back To Top