skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

ЛЕ: Динамо Загреб кај Бенфика по четврфинале, ќе успее ли Арсенал по шокантниот пораз кај Рен?

ЛЕ: Динамо Загреб кај Бенфика по четврфинале, ќе успее ли Арсенал по шокантниот пораз кај Рен?
  • 14.03.2019

Вечерва ќе бидат познати четвртфиналистите и во второто по квалитет клупско натпреварување на УЕФА, Лига Европа.

Единствениот македонски интернациналец активен на оваа сцена е Аријан Адеми со Динамо Загреб. Хрватскиот претставник има минимална предност по првиот дуел против Бенфика на Максимир. Сепак, како на првата, така и на оваа средба Адеми поради повреда е надвор од комбинација за игра.

Највозбудливо се очекува да биде на Емиратите, каде домаќинот Арсенал ќе се обиде да ја надополни негативата по поразот кај француски Рен со 3-1. Ова се резултатите на првите средби, по кои со една нога во четвртфиналето се Челси, Наполи и Виљареал.

Лига Европа, осминафинале – реванш

18.55 часот:

Динамо Киев – Челси (0:3)

Краснодар – Валенсија (1:2)

Салзбург – Наполи (0:3)

21.00 часот:

Арсенал – Рен (1:3)

Бенфика – Динамо Загреб (0:1)

Интер – Ајнтрахт Ф. (0:0)

Славија П. – Севиља (2:2)

Виљареал – Зенит (3:1)

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top