skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј

Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј
  • 14.07.2019

 

Во мешаните двојки денеска во финалето ќе настапи и Јелена Остапенко летонската која стана шампион на Ролан Гарос во 2017 година. Таа заедно со својот партнер Швеѓанецот Роберт Линдстет денеска од 15:30 часот ќе се сретнат со хрватот Иван Додиг односно тенисерката од Кинески Тајпеј Латиша Кан во обид да стигнат до престижниот трофеј. Остапенко е позната како љубител на танцувањето и нејзиниот квалитети во оваа вештина се добро познати, па доколку се закити со вимблдонтитулата никој нема да се зачуди ако на теренот на ВИмблдон заигра самба или пак популарната ча ча ча.

Back To Top