skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј

Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј
  • 14.07.2019

 

Во мешаните двојки денеска во финалето ќе настапи и Јелена Остапенко летонската која стана шампион на Ролан Гарос во 2017 година. Таа заедно со својот партнер Швеѓанецот Роберт Линдстет денеска од 15:30 часот ќе се сретнат со хрватот Иван Додиг односно тенисерката од Кинески Тајпеј Латиша Кан во обид да стигнат до престижниот трофеј. Остапенко е позната како љубител на танцувањето и нејзиниот квалитети во оваа вештина се добро познати, па доколку се закити со вимблдонтитулата никој нема да се зачуди ако на теренот на ВИмблдон заигра самба или пак популарната ча ча ча.

Back To Top