skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Куниеда по својот 43. Гренд слем трофеј

Куниеда по својот 43. Гренд слем трофеј
  • 14.07.2019

Роџер Федерер не е најуспешниот финалист на денешниот последен ден на овогодинешниот вимблдон. Јапонецот Шинго Куниеда ќе настапи во финалето за играчи во инвалоидска количка и ќе се обиде да ја освои неговата 43 гренд слем титула во кариерата. Негов противник е аргентинецот Густаво ХЕрнандез, а доколку му појде од рака ова ќе се израмни со холанѓанката Естер ВЕргер по бројот на титули. Евентуален тирумф на Куниеда ќе му ја донесе првата вимблдон сингл титула.

Back To Top