skip to Main Content

Кудерметова ја елиминираше Возњацки на Ролан Гарос

Кудерметова ја елиминираше Возњацки на Ролан Гарос
  • 27.05.2019

Руската тенисерка Вероника Кудерметова ја приреди најголемата сензација на стартот од Ролан Гарос откако ја победи Каролине Возњацки со 2:1.

Возњацки во првиот сет одигра префектно добивајќи го со 6:0 но на ова доби одговор кој не го очекуваше. Не така познатата Кудерметова се реваншираше со 6:3 во следните два сета за конечна победа од 2:1.

Во првото коло од Ролан Гарос беше елиминираше и Кербер од Потапова. Петра Квитова поради повреда на ногата го откажа учеството.

Back To Top