skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Комплетирана ждребката за полуфиналето во Лигата на шампионите

Комплетирана ждребката за полуфиналето во Лигата на шампионите
  • 13.04.2018

Не очекуваат интересни натпревари во полуфиналето во Лигата на Шампионите.

Место меѓу четирите најдобри тима обезбедија минатогодишниот шампион Реал Мадрид,Баерн од Минхен,Ливерпул и Рома.

Кралскиот клуб обезбеди пласман со голот на Кристијано Роналдо од белата точка во продолженето од мечот на Сантијаго Бернабеу.

Реал и баварците се среќаваат веке шест пати во историјата на полуфиналните натпревари,каде германскиот првак излегува како победник на четири од шесте одиграни дуели.Последен пат за финалето одлучуваа во сезоната 2013/2014 кога мадриѓаните славеа во двата меча 1:0 во шпанија и 4:0 во Минхен.

Реал со 12 шампионски титули е неприкосновен,Баерн и Ливерпул имаат по пет додека екипата на Рома има само еден настап во финалниот натпревар.

Полуфиналните двојки се : Баерн Минхен- Реал Мадрид

Ливерпул- Рома

Back To Top