skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Ковач: Ремито на Дортмунд беше предупредување за нас

Ковач: Ремито на Дортмунд беше предупредување за нас
  • 10.02.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач беше задоволен од изведбата на тимот во победата од 3-0 над Шалке 04. Германскиот шампион го намали водството на лидерот на Бундеслигата, Борусија Дортмунд на 5 поени.

– Мислам дека покажавме многу добар фудбал во првото полувреме. По паузата исто така, но не и цело време. Сепак, се виде дека во средината на неделата игравме 120 минути за Купот на Германија. Нешто слично беше и во Дортмунд. Кога во 75-та минута ќе водите 3:0, не треба да ја пропуштите победата. Значи, ние бевме предупредени, вели Ковач.

Во следниот круг, Баерн ќе биде гостин на Аугсбург, а четири дена подоцна е првото осминафинале на Лигата на шампионите против Ливерпул.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top