skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Кливленд ќе игра за титулата на Истокот четврта година по ред

Кливленд ќе игра за титулата на Истокот четврта година по ред
  • 08.05.2018

Екипата на Кливленд Кавалирс ќе игра за титулата на Источната конференција четврта година по ред, откако ја освои полуфиналната плејоф серија против Торонто со 4:0. Во четвртиот натпревар, Кавалирс го поразија својот противник со 128:93.

Леброн Џејмс постигна 29 поени и 11 асистенции, а Кевин Лав додаде 23 поени за успехот на Кливленд.

За Торонто, Јонас Валанчиунас постигна 18 поени.

Во борбата за трофејот, Кливленд ќе излезе против победникот од другото полуфинале на исток помеѓу Филаделфија и Бостон. Филаделфија остана во серијата откако победи на четвртиот натпревар со 103:92 и го намали заостанувањето до 1:3.

Дарио Шариќ постигна рекордни 25 поени во плејофот и Ти Џеј МекКонел додаде 19 поени за успехот на Филаделфија.

Џејсон Тејтум постигна 20 поени за Бостон.

Back To Top