Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија

Репрезентацијата на Северна Македонија вечерва забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Двата гола за „жолто-црвените“ ги постигна новиот фудбалер на … Continue reading Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија