skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

„Каратистите докажаа уште еднаш дека Македонија била и ќе остане на врвот“

„Каратистите докажаа уште еднаш дека Македонија била и ќе остане на врвот“
  • 12.02.2019

По успешниот викенд на 46.тото Европското карате првенство за кадети, јуниори и помлади сениори во Данска, Македонската карате репрезентација денеска имаше прием кај директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски.

„Нашите каратисти уште еднаш им покажаа на европските карате сили дека Македонија била во врвот и ќе остане во врвот, а тоа нашите херои го докажаа на дело со овој успех. Да упатам голема благодарност и пофалби за стручниот штаб за посветената работа со нашите репрезентативци, а исто така сакам да упатам честитки за успешната организација и работа на Карате федерацијата на Македонија“, меѓудругото истакна Каевски.

Македонската карате репрезентација од шампионатот во Алборг се врати се две златни медали во У-21 Петар Спасеновски, категорија до 84 кг и Доан Османи, категорија до 75 кг. Како и два сребрени медали Давид Петков, јуниори категорија +76 кг. и Бојан Костов, кадети до 52 кг.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top