skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Интер го презима Лукаку од Јунајтед

Интер го презима Лукаку од Јунајтед
  • 27.06.2019

Ромелу Лукаку можно е летово да го засили тимот на Интер. Ова доаѓа откако на Олд Трафорд официјално пристигна понуда за Белгиецот во која се вели дека, клубот од Милано би го позајмил ЛУкаку за следната сезона за десет милиони евра со обврска потоа и да го откупи за 60 милиони. Целиот трансфер би чинел вкупно 70 милиони евра.

Лукаку во Манчестер Јунајтед пристигна летово во 2017 година за 84.7 милиони евра, а досега на 96 меча постигна 42 гола. Сепак, минатата сезона стагнираше во формата и на 45 меча постигна само 15 гола што значи дека промена на средината за Лукаку веројатно е најдобрата варијанта летово.

 

 

Back To Top