skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Индијан Велс: Федерер и Надал без проблеми до четвртфинале, познато првото полуфинале кај дамите

Индијан Велс: Федерер и Надал без проблеми до четвртфинале, познато првото полуфинале кај дамите
  • 14.03.2019

Битката за титулата на Индијан Велс продолжува за најголемите фаворити Роџер Федерер и Рафаел Надал.

Швајцарскиот ас Федерер рутински го совлада Британецот Кајл Едмунд со 6-1 и 6-4 за четвртфинална пресметка против Хуберт Хурказ, 67. тенисер на светот. Идентична победа со 2-0 во сетови славеше и Шпанецот Надал против Србинот Филип Крајиновиќ со 6-3, 6-4. Надал битка за место во полуфинале ќе води против Карен Качанов.

Останатите две четвртфинални пресметки се меѓу Монфилс-Тим и Раониќ-Кечмановиќ.

На женскиот дел од турнирот познати се првите полуфиналнистки на Индијан Велс.

Канаѓанката Андреску ја елиминираше фаворитката Мугуруза од Шпанија со 6-0 и 6-1 и си закажа полуфинална пресметка со шестата носителка Елена Свитолина. Украинката по пресврт со 2-1 во сетови ја победи Вондрусова од Чешка.

Втората полуфинална пресметка ќе биде позната по натпреварите меѓу Бенчиќ-Плишкова и В. Вилијамс-Кербер.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top