skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Комисијата воздржана за имунитетот на Вељаноски
В понеделник оставка од Котевски, но и извештај од истрагата за инцидентите
Манчевски: Неколку дена пред Конгресот на СДСМ ќе биде познат кандидатот за претседател
Осудените за „Диво насеље“ со отворено писмо до Ахмети, Груевски и Мијалков
Мицкоски: Поддршката за Силјановска Давкова е поддршка за правната држава
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Икарди: Сакам да освојам трофеј со Интер, сега не е моментот за трансфер во Реал

Икарди: Сакам да освојам трофеј со Интер, сега не е моментот за трансфер во Реал
  • 01.12.2018

Капитенот на Интер, Мауро Икарди, во интервју за „Кориере дело Спорт“ одговори на доста интересни прашања, од кои едно беше за интересот од Реал Мадрид до него.

– Имам јасни цели. Првата беше да играм во Лигата на шампионите и јас го постигнав тоа. Втората е да освоиме трофеј со Интер. Кога ќе дојде време, ќе потпишам нов договор со Интер. Интерес од Реал Мадрид? Сега не е вистинскиот момент. Се чувствувам добро во Интер, изјави аргентинецот.

Тој додаде дека ќе се обидат да ја победат Рома во претостојниот натпревар, бидејќи при евентуален пораз, заостанувњето од Јувентус и Наполи ќе биде значително.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top