skip to Main Content

Икарди веќе почна да прави проблеми во ПСЖ

Икарди веќе почна да прави проблеми во ПСЖ
  • 18.09.2019

Во Пари Сен Жермен веќе има раздор поради новото засилување Мауро Икарди, а причината е -Лионел Меси.

Според „Ле 10 Спорт“, аргентинските фудбалери Анхел ди Марија и Леандро Паредес не разговараат со новиот напаѓач, кој пристигна од Интер. Причината е врската помеѓу Икарди и Меси.

Ди Марија и Паредес се блиски до Меси, што е предуслов дека претстојат тешки денови за Икарди во Париз.

Врската на Меси и Икарди е исто така прилично лоша поради пријателството со sвездата на Барселона и напаѓачот Макси Лопез.

Лопез беше оженет со Ванда Нара, сегашната партнерка на Мауро.

Back To Top