skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Изборно собрание во МКФ, Антиќ фаворит за претседателското столче

Изборно собрание во МКФ, Антиќ фаворит за претседателското столче
  • 15.05.2019

Кошаркарската федерација на Македонија денеска ќе добие нов или старо нов претседател и ново име. Во овие моменти се одржува изборното собрание на МКФ.

Перо Антиќ е единствениот кандидат кој со сопствена програма и конкретни промени во најава излезе пред денешниот избор. Владимир Темелковски се повлече од како што вели лични причини додека актуелниот претседател на МКФ, Петар Наумоски молчеше непосредно до изборот.

МКФ од денеска ќе биде преименувана во КФСМ или кошаркарска федерација на Република Северна Македонија.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top