skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Изборно собрание во МКФ, Антиќ фаворит за претседателското столче

Изборно собрание во МКФ, Антиќ фаворит за претседателското столче
  • 15.05.2019

Кошаркарската федерација на Македонија денеска ќе добие нов или старо нов претседател и ново име. Во овие моменти се одржува изборното собрание на МКФ.

Перо Антиќ е единствениот кандидат кој со сопствена програма и конкретни промени во најава излезе пред денешниот избор. Владимир Темелковски се повлече од како што вели лични причини додека актуелниот претседател на МКФ, Петар Наумоски молчеше непосредно до изборот.

МКФ од денеска ќе биде преименувана во КФСМ или кошаркарска федерација на Република Северна Македонија.

 

Back To Top