skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ибрахимовиќ без повик од селекторот за Мундијалот во Русија

Ибрахимовиќ без повик од селекторот за Мундијалот во Русија
  • 25.04.2018

Селекторот на шведската фудбалска репрезентација Јан Андерсон не го повика Златан Ибрахимовиќ за настап на претстојното Светско првенство во Русија.

55-годишниот Андерсон јасно му порача на фудбалерот на Лос Анџелес Галакси, дека не му е во плановите за Мундијалот.

– Рече дека ја завршил репрезентативната кариера по Европското првенство и јас ја почитувам таа одлука. Сметам дека кога веќе еднаш така одлучил, не треба да се враќа во националниот тим. Не контактирав со него, но јасно кажувам дека не е во моите планови за Мундијалот, изјави шведскиот селектор.

Шведска обезбеди учество на СП по големата победа во баражот со Италија, и оттогаш, Ибрахимовиќ почна да праќа сигнали во јавноста дека сака да се врати во репрезентацијата, па дури и изјави дека Мундијал без него не е вистинско СП.

Back To Top