skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?
  • 11.06.2019

До крајот на овој месец, Пол Погба ќе биде преставен како ново засилување на Реал Мадрид. Ова го пренесуваат медиумите од Шпанија откако предводникот на кралевите, Зинедин Зидан има состанок со Перез на кој било договорено дека репрезентативецот на Франција ова лето мора да го засили тимот од Мадрид.

Според последните информации, Погба ќе го чини Реал 150 милиони евра сума која ја бара Манчестер Јунајтед за да го продаде стандардниот првотимец.

Од Англија пак најавуваат дека „Ѓаволите“ се во завршна фаза со преговорите со Иван Ракитиќ од Барселона кој би требало да преставува директна замена за Погба.

Back To Top