skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Ерера: Погба е магијата во нашиот тим

Ерера: Погба е магијата во нашиот тим
  • 03.01.2019

Пол Погба е фудбалерот на Манчестер Јунајтед, кој може да го промени развојот на секој натпревар во корист на рекордерот по титули во Англија, изјави полу дефанзивецот Андер Ерера.

– Тој игра едноставно и ефикасно во нашата половина, а во противничката е магијата, која ги менува натпреварите. Мило ми е за него. Јас, Немања Матиќ и останатите треба да му помагаме да се чувствува слободен и токму тоа се трудиме да го правиме, изјави Ерера, цитирана од „Индепендент“.

Шпанецот вели дека тиe не ја гледаaт табелата и играaт натпревар за натпревар. Тимот на Оле Гунар Солскјер е во серија од 4 победи по ред.

– Работите одат добро и не сакаме тоа да се менува, па продолжуваме по истиот начин. Ако победничката серија се зголеми, ќе бидеме поблиску до првите четири, но тоа не е нешто за кое мислиме постојано. Против Њукасл не беше лесно, бидејќи се организиран и добар тим, кој сигурно ќе остане во Премиер лигата. Но, ние сме во добра форма. Можеби не играме перфектно во моментов, но чувствуваме дека можеме да победиме во секој натпревар, додаде тој.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top