skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Елмас ќе стартува за Фенербахче вечерва против Зенит

Елмас ќе стартува за Фенербахче вечерва против Зенит
  • 12.02.2019

Во второто по ранг клупско фудбалско натпреварување во Европа под знакот на УЕФА, вечерва со натпреварот во Турција меѓу Фенербахче и Зенит ќе стартува шеснаесетфиналната фаза.

Променливата форма на Фенербахче и повредите на Азиз и на Ерсу ги загрижуваат навивачите но според медиумите од Турција вечерва многу работи ќе бидат поинакви. Се очекува нашиот репрезентативец Елиф Елмас да биде дел од почетниот состав на Фенербахче.

Зенит пак е во добра форма и според дел од аналитичарите од Европа, има големи шанси за пласман во осминафиналето во Лига Европа.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top