skip to Main Content

Елмас ќе стартува за Фенербахче вечерва против Зенит

Елмас ќе стартува за Фенербахче вечерва против Зенит
  • 12.02.2019

Во второто по ранг клупско фудбалско натпреварување во Европа под знакот на УЕФА, вечерва со натпреварот во Турција меѓу Фенербахче и Зенит ќе стартува шеснаесетфиналната фаза.

Променливата форма на Фенербахче и повредите на Азиз и на Ерсу ги загрижуваат навивачите но според медиумите од Турција вечерва многу работи ќе бидат поинакви. Се очекува нашиот репрезентативец Елиф Елмас да биде дел од почетниот состав на Фенербахче.

Зенит пак е во добра форма и според дел од аналитичарите од Европа, има големи шанси за пласман во осминафиналето во Лига Европа.

Back To Top