skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува

Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува
  • 13.06.2019

Кевин Дурент пропушти девет натпревари за Голден Стејт, се врати во петтата пресметка од финалната серија против Торонто, но по само 11 минути игра се здоби со нова тешка повреда на ахиловата тетива.

По извршената успешна операција, Дурент се огласи на социјалните мрежи дека е подготвен за тешкото патување кое му претстои со верба во неговите тимски колега дека можат да го добијат шесттиот дуел со Торонто во „Оракл“ арена ноќта четврток кон петок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 35 (@easymoneysniper) on

Се очекува Дурент да се врати на паркетот во февруари 2020-та, но не во редовите на Голден Стејт. Неговото заминување е познато уште пред неговата повреда, а иако ја обнови не претставува пречка за Њујорк Никс, ЛА Лејкерс и ЛА Клиперс да му понудат целосен договор од самиот почеток на наредната сезона.

Back To Top