skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Дибиров во тимот на колото во ЛШ, цепелинот на Криштопанс меѓу најубавите голови

Дибиров во тимот на колото во ЛШ, цепелинот на Криштопанс меѓу најубавите голови
  • 11.02.2019

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров се најде во тимот на 11 коло во ракометната Лига на шампионите на ЕХФ. Рускиот репрезентативец постигна седум голови во победата на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар Левер од 30:27.

Покрај Дибиров во тимот на тимот на колото се уште: Лев бек: Михал Јурецки (Кјелце), Среден бек: Барис Пукхуски (Мотор), Десен бек: Иван Сршен (Загреб), Десно крило: Лук Абало (ПСЖ), Пивотмен: Јан Колбахер (Рајн-Некар Левен) и Голман: Винсан Жерар (Монпелје).

Од Вардаровата победа кај Рајн Некар ЕХФ го издвои и голот со цепелин на Карачиќ и Криштопанс. Оваа реализација е прогласена за четврта најубава за последното коло во елитата.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top