skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Османи оптимист дека многу бргу ќе се најде решение за законот за ЈО
Заев: Секој предлог за законот за јавно обвинителство е вреден за внимание
ВМРО-ДПМНЕ достави предлог за законот за ЈО

Де Хеа останува во Манчестер Јунајтед

Де Хеа останува во Манчестер Јунајтед
  • 09.09.2019

Ед Вудворт постигнал договор со менаџерот на Давид Де Хеа, што значи дека шпанскиот голман ќе остане на „Олд Трафорд“, тврди Гардијан.

Според овој извор Де Хеа ќе има годишна плата од 17 милиони евра, односно на годишно ниво ќе заработува исто како Пол Погба.

Преговорите помеѓу двете страни се водеа повеќе од шест месеци, бидејќи актуелниот договор на Де Хеа важи уште само оваа сезона.

Шпекулациите одеа до таму дека најдобриот светски голман ќе потпише за старата дама од Торино.

Шпанецот е играч на Јунајтед од 2011 година кога клубот им плати на Атлетико Мадрид
25 милиони евра за неговите услуги.

Back To Top