skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Де Лихт на прегледи во Јувентус – Ајакс ќе инкасира околу 75 милиони евра

Де Лихт на прегледи во Јувентус – Ајакс ќе инкасира околу 75 милиони евра
  • 17.07.2019

Јувентус ја доби трката со ПСЖ, Барселона, Баерн Минхен и Манчестер јунајтед за капитенот на Ајакс, Матијс Де Лихт.

Младата холандска ѕвезда доцна синоќа слета во Торино, а денеска ќе го комплетира трансферот вреден околу 75 милиони евра.

19-годиш ниот Де Лихт утринава е на медицински прегледи а во текот на денот ќе стави потпис на петгодишен договор со плата од 7,5 милиони евра плус 4,5 милиони во бонуси.

Back To Top