skip to Main Content

Дали ова ке биде најдобриот тим во историјата на кошарката

Дали ова ке биде најдобриот тим во историјата на кошарката
  • 07.04.2018

Селекторот Грег Попович има слатки маки да го скрати списокот на кој се најголемите звезди во НБА лигата

Американците се решени да направат нов дрим тим,кој би можел да ја затресе доминацијата на добро познатиот дрим тим од 1992 година на олимписките игри во Барселона.

На новиот спискок,кој допрва треба да се направи,објавени се имињата на играчи кој ке конкурираат за тимот на САД во периодот од 2018 година до 2020 година,кој ке играат на светското првенство во Кина  и Олимписките игри во Токио .

На списокот се 35 играчи,а тоа се имиња на најголемите звезди кој моментално играат во НБА лигата.Списокот го соопшти тим директорот Џери Коланџело,а Американците ке имаат на клупа и еден од најдобрите тренери на сите времиња,Грег Попович.

Прашање е дали некоја од екипите би можела да избегне убедлив пораз од првата петорка на Сад:Стеф Кари,Расел Вестбрук,Џејмс Харден,Леброн Џејмс и Кевин Дурант иако во оваа петорка би недостасувал центар како Ентони Дејвис но и без него дефинитивно оваа екипа би доминирала.

Тие се апсолутни фаворити за злато на мундијалот и на Олимписките игри.

Back To Top